Hz. Hatice Camii - Sudan Umdurman
Hz. Hatice Camii - Sudan Umdurman
17.03.2018
Sudan Umdurman'da yaklaşık 300 çocuğun klasik Kur'an hafızlığı eğitimi yaptığı bir kursun yanında hem öğreciler için hemde çevrede yaşayan köy ahalisi için bir Camii İnşaatı başlattık.


Geçtiğimiz günlerde derneğimize Sudan'dan bir talep geldi. Talepte umdurman bölgesinde içerisinde 300  civarı  çocuğun klasik Kur'an hafızlığı eğitimi yaptığı bir kursun olduğu, fakat burada hem bu çocuklar ve hemde çevrede yaşayan köy ahalisi için bir cami ihtiyacı olduğu belirtilerek ,bunun bizim tarafımızdan yapılmasını rica ediyorlardı. Yönetim kurulumuz yaptığı değerlendirme neticesinde Sudan'a gidilip konunun yerinde incelenmesini ve gerekli görülürse yapımına başlanması kararı aldı. Akabinde yönetimden 3 kişi Sudan'a giderek tüm detayları ile konuyu inceledi ve lüzumlu görüp caminin inşaatını başlattı. Sonuç olarak buraya ilk etapta camiyi inşa edecek ve sonrasında orada bulunan öğrencilerin kaldığı,eğitim gördüğü, yediği, temizlendiği tüm alanların fiziki şartlarının süreç içerisinde elden geçirilip iyileştirilmesinin de gerekli olduğu görüldü. Hatta bir insanın günlük beslenme ihtiyacının karşılanamadığını oradaki tanıdık dostlarımızdan bizzat işittiğimizden,bu kursta bulunan çocukların hiç değilse yeterli derecede günlük gıdalarını karsilayabilecegimizin istisaresi edildi. 
           Sudan'ın en muhtaç bölgelerinden birinde böylesi bir projeyi başlattık hamdolsun. İnşaallah bittiğinin haberlerini de buradan sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz Rabbimiz nasip ederse.

Yeryüzü İyilik Hareketi Uluslararası Eğitim Ve İnsani Yardım Derneği © 2017. Tüm Hakları Saklıdır.